روش‌های ارسال

در روزهای عادی، سفارش‌ طبق رویه‌های زیر ارسال می‌شود. در شرایط ویژه مانند جشنواره‌ها یا روزهای شلوغ و پرازدحام مانند اسفند ماه، برحسب روش و محل دریافت سفارش، زمان ارسال متفاوت است و امکان دارد، طبق رویه‌های زیر صورت نگیرد.

نحوه ارسال محصولات و تعرفه ارسال برای مشتریانی که سفارش جزئی و خرده دارند:

محصولات درخواستی آندسته از مشتریانی که سفارش جزئی دارند، بعد از پرداخت هزینه محصول و تأییدیه حسابداری، طی حداکثر ۳ روز کاری آماده، بسته بندی و آماده ارسال می گردد. برخی از سفارشات به دلیل حجم بالا، طی یک هفته تهیه و پس از بسته بندی برای مشتریان و خریداران محترم ارسال می گردد البته پرداختی شما تا زمان تحویل محصول نزد ما امانت می ماند. ارسال در روز های غیر تعطیل و‌ طبق رویه‌های زیر صورت می گیرد.

1.تيپاكس

– در کلیه شهرستان هایی که دارای شعب تیپاکس هستند ارسال محصول از طریق شرکت تیپاکس، تحویل درب منزل یا محل کار انجام می گردد. در کلیه شهرستان ها شرایط تحویل دقیقاً مطابق با شرح خدمات شرکت تیپاکس می باشد.

– سفارش‌هایی که در محدوده بافت شهری در شهرهای دارای دفتر نمایندگی قرار دارند، درب منزل تحویل داده می‌شوند و تیپاکس برای رساندن آنها، هزینه اضافی دریافت نمی‌کند. مشتریانی که آدرسشان در خارج از بافت شهری شهر مقصد قرار دارد، می‌توانند سفارش خود را از دفتر شعبه مقصد تحویل بگیرند یا برای دریافت سفارش با شرایط توافقی اقدام کنند.

– سرویس‌دهی تیپاکس در بیش از 80 شهر که تک مسیره هستند به طور معمول 24 ساعته است. شهرهایی که دومسیره یا راه دور هستند، معمولاً 48 تا 72 ساعت انجام می‌شود.

– در صورتی که به هر دلیل مشتری در زمان تحویل نباشد و جنس عودت داده شود، زمانی مجددا ارسال می شود که هزینه رفت و برگشت جنس به طور کامل تسویه شود. سپس جنس مجددا ارسال می شود و مشتری می بایست هزینه ارسال تازه جنس را به شرکت مد نظر (باربری یا ترمینال یا تیپاکس) داده تا جنس را تحویل بگیرد.

– برای رهگیری سفارشی که با پست تیپاکس ارسال شده می‏‌توانید با دفتر شعبه تیپاکس در شهر خود تماس بگیرید. و یا در صورت داشتن شکایت، با امور رسیدگی به شکایات مشتریان تیپاکس (0218457) تماس حاصل نمایید. اگرچه ما خود نیز پیگیر قضیه خواهیم بود.

– شهرستان هایی که دارای دفتر تیپاکس نیستند امکان ارسال به نزدیک ترین شهر دارای دفتر تیپاکس وجود دارد. در غیر این صورت،  سفارش یا از طریق باربری (در صورت داشتن شرایط لازم) ارسال می شود یا سفارش پذیرفته نمی شود.

– تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.

نکات

  • با توجه به قوانین جدید شرکت های پست در عدم ارسال مرسولات مایع؛ امکان ارسال سفارشات از این طریق پست جمهوری اسلامی ایران امکان پذیر نمی باشد.
  • تیپاکس نسبت به باربری ترمینال ، مطمئن تر بوده و ویژگی های قابل توجه بیشتری دارد.
  • در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست هستید، می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست به آدرس زیر پیگیری کنید:

https://chaparnet.com

  1. باربری

باربری گزینه مناسبتری برای بارهای با وزن بالا می باشد. تعرفه ارسال از طریق باربری با توجه به وزن بسته ارسالی و شهر مقصد متفاوت بوده که پس از تحویل جنس از باربری می بایست آن را پرداخت نمایید. مدت زمان رسیدن محصول به باربری شهر مقصد بعد از ارسال، حداقل 1 روز و حداکثر سه روز می باشد.

نکات

  • برای آندسته از عزیزانی که ساکن شیراز هستند، محصول از طریق پیک برای مشتریان ارسال می گردد. هزینه ارسال با توجه به آدرس شما متغیر می باشد.
  • تحویل رایگان فقط شامل سفارش‌‌‌‌هایی با ارزش بیش از یکصد هزار تومان و در شهر شیراز می‌شود.
  • سفارشاتی که در روزهای تعطیل یا منتهی به تعطیلی، ثبت می گردند، در اولین روز کاری ارسال می گردد.

در صورت وجود هرگونه ابهام می توانید با شماره 09171263347 تماس بگیرید.